Монумент “Батьківщина-Мати” у Києві можуть змінити: у “Дії” проводять опитування
Міністерство культури та інформаційної політики проводить опитування щодо зняття герба СРСР з пам'ятника

У “Дії” проводять опитування щодо герба СРСР на монументі “Батьківщина-Мати”/Фото: Artem Zhukov/Unsplash
Монумент "Батьківщина-Мати" у Києві можуть змінити. Міністерство культури та інформаційної політики ініціювало опитування у "Дії" щодо видалення герба Радянського союзу із щита на пам'ятнику.
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на своєму каналі в Telegram зазначив:
Ми вдягали її в маковий вінок, декілька разів підсвічували кольорами українського прапору, ми знаємо, що вона наша "Батьківщина-Мати", але є одне "але". З 24 лютого процес позбавлення нашої країни від символів радянського минулого інтенсифікувався, і ми це усіляко підтримуємо через врахування суспільної думки та дотримання норм закону.
Глава відомства додав, що процес видалення герба є технічно складним, адже може змінити навантаження й пошкодити монумент. До цього залучатимуться інженери й архітектори. У голосуванні є такі варіанти для українців:
- Залишити все як є.
- Зняти герб СРСР.
- Замінити на тризуб - Державний Герб України.
В голосуванні взяли участь уже майже 140 тисяч українців.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!