У Дніпрі помітили єдиний у своєму роді автомобіль "Балтика". Фото
Саморобне авто було збудовано 40 років тому вмілим інженером Віталієм Васюченком

У Дніпрі виявили унікальний автомобіль "Балтика"/Фото: Facebook/Автор: Технічний музей "Машини Часу"
У Дніпрі виявили унікальний автомобіль "Балтика". Саморобне авто було побудоване 40 років тому вмілим інженером Віталієм Васюченком та його синами Юрієм та Аркадієм.
Читайте також: українець побудував екстремальний всюдихід із запчастин ГАЗ-66 та Mercedes-Benz
Історія створення "Балтики"
Унікальний седан "Балтика" побудований на базі ГАЗ-21. Віталій Васюченко придбав автомобіль "Волга" у таксопарку після того, як його списали.
Раніше Віталій Васюченко обіймав посаду провідного інженера заводу шахтної автоматики у Дніпрі. Одного разу йому на думку прийшла ідея – створити власний автомобіль. Через деякий час він разом зі своїми синами Юрієм і Аркадієм взялися до роботи.





Кузов ГАЗ-21 був проржавілим, тому його довелося позбутися. Від "Волги" використали тільки раму і 2,4-літровий двигун на 75 к.с.
Більшість деталей кузова створювалися самотужки. Фари були взяті від Москвича-412, а двері від ВАЗ-2103. Загалом будівництво авто зайняло 5 років.
Де зараз знаходиться "Балтика"
2018 року дружина Віталія Васюченка передала технічному музею "Машини часу" унікальний седан. Десятки років "Балтика" стояла в гаражі, через що покрилася товстим шаром пилу. Тепер автомобіль відновлюють, щоби виставити в музеї як експонат.





Раніше у Дніпрі почали робити електромобілі з "Таврій" та "Славут". Згодом підприємство планує розробити власний електрокар.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!