Як знайти людину за номером телефону: 12 способів
Є кілька способів, які допоможуть зрозуміти, хто вам дзвонив, знаючи тільки номер телефону. Як це зробити, читайте в нашому матеріалі

Як знайти людину за номером телефону / Фото: Pexels
В інтернеті описано безліч способів, як можна знайти людину, маючи тільки номер її мобільного телефону. Офіційних баз даних мобільних операторів у вільному доступі не існує, і навіть якщо ви і знайдете загальнодоступний веб-архів, він напевно буде нелегальним. Немає жодних гарантій, що ви знайдете потрібний номер у цій базі, а багато часу напевно витратите. Сьогодні ми поговоримо про законні та безпечні методи пошуку, які дійсно працюють. Використавши один із них, ви зможете дізнатися максимум про абонента, який телефонує.
1. Пошук власника номера телефону в Google
Найпростіший спосіб - дійсно, - "загуглити". Або використовувати будь-яку іншу пошукову систему. Однак якщо просто ввести цифри номера телефону, то пошуковик, найімовірніше, видасть або посилання, де трапляється комбінація цифр, яку ви шукаєте, або зовсім сторонню інформацію, яка жодним чином не пов'язана з пошуком номера телефону абонента, що дзвонить.
Щоб знайти конкретно номери телефону, слід у пошуковому запиті використовувати лапки "...". Введіть у пошуковий рядок шуканий номер із лапками на початку і в кінці запиту. І Google, і інший пошуковик видадуть посилання саме на ті сайти, які містять цей номер телефону.
Спосіб проявляє себе як найефективніший для пошуку організацій або юридичних осіб, які вказують свій контактний номер у розділі публічної інформації. Якщо фізична особа також з якоїсь причини вказувала свій контактний номер у вільному доступі в мережі, тоді вам пощастить швидко знайти цю людину за допомогою цього способу.
Однак, як правило, вказаний під час реєстрації на будь-якому ресурсі особистий номер охороняється правом на конфіденційність особистої інформації, тому якщо пошукова система не знайшла потрібний номер - значить, він належить не організації, а фізичній особі. Переходимо до пошуку за допомогою такого способу.
2. Пошук власника номера телефону в месенджері
Напевно людина, номер якої ви запитуєте, зареєстрована хоча б в одному з популярних месенджерів. Обов'язково збережіть номер у свою телефонну книгу, оновіть її, а ще краще - зачекайте кілька хвилин, а потім почніть пошук. Деякі месенджери не відразу "бачать" додавання нового контакту.
Радимо здійснити пошук за Telegram, Viber і WhatsApp. Висока ймовірність, що людина користується хоча б одним із цих додатків. За допомогою месенджера ви зможете отримати ім'я людини або навіть її аватар. Не завжди вказується реальне ім'я, і також далеко не завжди "ставлять" на аватар свою справжню фотографію, але якщо в знайденому акаунті фото людини, в якої добре видно обличчя, зробіть його скріншот. Обличчя стане в пригоді для подальшого пошуку.
3. Пошук власника номера телефону в соціальних мережах
Щойно ви зберегли номер телефону до своєї телефонної книги, соціальні мережі, в яких ви теж зареєстровані, самі запропонують вам сторінку людини, яку ви шукаєте, як потенційного друга або в розділі "ви можете знати цих людей".
Алгоритми різних соцмереж можуть дещо відрізнятися, і щоб майданчик запропонував вам сторінку потрібної вам людини, необхідно трохи часу. Якщо не можна чекати, можете спробувати знайти людину вручну. Наприклад, якщо абонент зареєстрований у "Телеграмі", після збереження номера у своїй телефонній книзі, перейдіть у вкладку "Контакти" і введіть ім'я людини, як ви його записали.
4. Шукаємо людину за фото

Якщо вам вдалося отримати фото людини з месенджера - то можна пошукати профіль людини за допомогою фото. Наприклад, за допомогою сервісу search4faces. Скориставшись однією з баз сервісу, спробуйте знайти профіль людини за її фото.
- Читайте також: Як знайти людину за фотографією
5. Дізнаємося дані того, хто телефонує, через мобільний банкінг
Якщо людина користується мобільним банкінгом, є можливість частково дізнатися її особисті дані - або ім'я та по батькові, або прізвище, оформивши переказ на картку за допомогою номера телефону.
Ми не будемо здійснювати платіж, тому сума переказу ролі не грає. До закінчення транзакції застосунок покаже дані людини, і, побачивши їх, просто не підтверджуємо платіж і повертаємося назад на головний екран застосунку.
Отримання імені або прізвища допоможе дізнатися більше даних про людину за допомогою способів, описаних вище, або ж значно звузить коло пошуку в розділі потенційних друзів із телефонної книги.
6. Дізнаємося дані про людину за допомогою ботів Telegram

Telegram-боти працюють приблизно так само, як і попередній спосіб - вони знайдуть номер, якщо з нього були здійснені підозрілі дії. Такі боти, на жаль, найчастіше платні або швидко видаляються з системи. Завжди безкоштовним і робочим залишається бот від GetContact. Існує такий самий застосунок, про нього ми розповімо нижче.
Номери законослухняних громадян не потрапляють у цю базу, тому не дивуйтеся, якщо бот не знайде потрібну вам людину. Іноді люди, які активно користуються цим же сервісом, і яким приховувати нічого, можуть надавати свою інформацію - у такому разі людина знайдеться. Також сервіс може показати, як людина підписана в телефонній книзі в інших користувачів.
7. Дізнаємося дані про людину за допомогою спеціальних застосунків
Спеціальні застосунки допоможуть знайти і заблокувати невідомий номер, якщо він вам докучає. Можна скористатися додатком GetContact для Android або iOS. Сервіс збирає спам-контакти, список яких постійно оновлюється спільнотою з 250 мільйонів користувачів.
Аналогом служби GetContact є Truecaller. Встановивши додаток для Android або iOS, ви дізнаєтеся всю загальнодоступну інформацію про потрібного абонента. Можна також безкоштовно завантажити для Android програму Kaspersky Who Calls.
Перш за все, ці додатки націлені на антиспам. Не знайшли потрібний номер - добре, отже, за спамом він не був помічений.
8. Передзвонюємо на незнайомий номер
Якщо ви не знайшли потрібний вам номер у списку небажаних, що ж, тоді можете просто передзвонити на незнайомий номер. Мабуть, це найпростіший, але не найочевидніший спосіб для пошуку власника телефону. Якщо ви не хочете контактувати - то цей спосіб вам не підійде.
Є шанс, що можна потрапити на голосову пошту - тоді у привітанні, найімовірніше, буде названо ім'я. Якщо телефон належить якійсь організації, напевно відповість автовідповідач, який скаже її назву. Зателефонуйте у найімовірніші неробочі години - пізно ввечері або рано вранці, тоді більше шансів потрапити на автовідповідач. Не телефонуйте з особистого номера, якщо хочете залишитися інкогніто.
9. Шукаємо людину за номером через стільникового оператора

Щоб скористатися цим і наступним способом - потрібні вагомі підстави. Наприклад, людина вже вчинила стосовно вас будь-які протиправні дії або від неї надходили погрози, які вам вдалося записати на диктофон.
Зверніться до будь-якого з центрів оператора стільникового зв'язку, з якого вам телефонують, і заповніть спеціальну заяву. Постачальник послуг піде вам назустріч, але тільки в тому разі, якщо вважатиме, що ваші мотиви дізнатися номер абонента обґрунтовані. В іншому випадку, якщо вами рухає банальний інтерес - вам відмовлять.
10. Звертаємося в поліцію
Зрозуміло, якщо дзвінки з незнайомого номера несуть погрози фізичної розправи, або на вас чинять моральний тиск, то не варто витрачати час на самостійний пошук - одразу звертайтеся в поліцію. Звісно, як ми писали вище - краще, коли ви зафіксуєте погрозу. Поліція має право миттєво дізнатися особу того, хто телефонує, розібратися в тому, що відбувається, і взяти ситуацію на контроль.
Тепер ви знаєте всі робочі способи, як можна знайти людину, маючи тільки її номер телефону. Якщо стосовно вас вчиняються явно протиправні дії - не займайтеся самодіяльністю і краще зверніться до органів. І пам'ятайте, що ваші дії з пошуку людини також мають нести виключно інформативний характер. Не вторгайтеся в особистий простір людини, якщо вона того не бажає, інакше порушником станете ви. Пам'ятайте, що всі описані нами способи повністю легальні, і ймовірність знайти потрібну людину, випробувавши все, дуже висока.
11. За допомогою послуги "Маячок" від "Київстар"
Щоб підключити цю послугу, наберіть комбінацію цифр із номером абонента, місцезнаходження якого хочете дізнатися. Після чого людина отримає SMS із підказками, які дозволять встановити його поточну адресу. "Київстар" дозволяє підключити чотири запити на добу. Їх вартість складає 53 коп/день. П'ятий та наступні запити коштують дорожче.
12. За допомогою послуги "ЗнайДе" від Vodafone
Сервіс працює за допомогою GPS-навігатора. Після підключення послуги інформація про знаходження телефону буде доступна після того, як ви відправите ім'я людини та її номер мобільного телефону на відповідний код. Після цього людина має підтвердити ваш запит, інакше оператор не підтвердить послугу. Отримавши дозвіл, можна надсилати повідомлення про пошук людини. Якщо абонент знаходиться у дорозі, то на карті відобразиться найближчий населений пункт.
Оператор надає клієнту 5 днів безкоштовного користування послугою та можливість використання сервісу під час роумінгу.
Порівняння двох тарифних планів “Київстар” та Vodafone
Послуга мобільного оператора | "Маячок" від "Київстар" | "ЗнайДе" від Vodafone |
Які номери можна відстежувати | Абоненти "Київстар" | Абоненти Vodafone |
Вартість послуги | Вартість одного запиту – 2,13 гривень. Оператор також має можливість активувати функцію 4 безкоштовних запитів на день. Вартість – 53 копійки на добу. | Можна надсилати 4 запити на добу. Ціна запиту 25 копійок. Перші 5 днів користування безкоштовно. Вартість тарифу за місяць 63,75 гривень. Є опція Знайде на день вартістю 1,60 гривень. |
Можливість відстежувати онлайн | Так | Так |
Необхідність підтвердження від абонента | Необхідно додати номер абонента до списку "Сім'я". Людині, яка відстежує, надходить повідомлення з пропозицією підтвердити, що вона згодна з цим. Якщо протягом 15 хвилин відповіді не буде, система відхиляє запит. | Номер телефону треба додати до спеціальної картотеки. Вперше абоненту необхідно підтвердити, що він дозволяє відстеження геолокації. У наступному випадку підтвердження не потрібне. |
Чи можливе використання в роумінгу | Інформація відсутня на сайті мобільного оператора. | Так, за додаткову оплату. |
Точність | Від 300 до 500 метрів у великому місті. До 1,2 кілометра в маленьких містах та заміській місцевості. | 300-500 метрів при використанні у центрі великого міста. 1-1,5 кілометра для околиць та передмість. |
Детальнішу інформацію ви можете уточнити на сайтах компаній.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!