Енергооб'єкти в кількох регіонах пошкоджені через атаку рф
У Київській області пошкоджено чотири приватні будинки та лінії електромереж після атаки рф. На Черкащині обійшлося без наслідків після атаки рф

Карта приблизного маршруту ракет і дронів рф під час ранкової атаки — основною ціллю були західні області
Унаслідок масованої ракетно-дронової атаки в п'ятницю ушкоджень зазнали енергооб'єкти в кількох регіонах країни, повідомила НЕК "Укренерго".
Деталі
...Уночі та вранці ворог здійснив чергову, вже дванадцяту від початку року, масовану ракетно-дронову атаку на енергосистему. Пошкоджень зазнали енергооб’єкти в кількох регіонах, - ідеться в повідомленні НЕК у фейсбуці.
За інформацією НЕК, аварійно-відновлювальні роботи на пошкоджених об'єктах розпочалися одразу після відбою повітряної тривоги.
...Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше усунути наслідки російських ударів, - наголосила компанія.
Вона також підтвердила, що через атаку було збільшено обсяг обмеження споживання порівняно з попереднім прогнозом на поточну добу: наразі в усіх регіонах застосовують три черги графіка погодинних відключень одночасно.
За даними НЕК, споживання тримається на стабільно високому рівні.
Водночас у п'ятницю на 8% зріс імпорт е/е порівняно з четвергом - до 13,4 тис. МВ*год.
Унаслідок складних погодних умов (ожеледь, сильний вітер) на ранок були знеструмлені 198 населених пунктів у п'яти областях - Київській, Чернігівській, Сумській, Черкаській і Кіровоградській. Аварійно-відновлювальні роботи в усіх зазначених регіонах тривають.
Як повідомляла "Енергореформа", про відключення одразу трьох черг споживачів замість запланованих двох уранці повідомив гендиректор YASNO Сергій Коваленко. Виходячи з доступних даних обленерго, залежно від регіону, це мало збільшити кількість годин без світла на одну-чотири години на добу. Наприклад, у Києві замість чотирьох-восьми годин відключень має бути чотири-десять годин.
Про серйозні пошкодження своїх ТЕС унаслідок атаки повідомив енергохолдинг "ДТЕК".
- Київська область піддалася черговій масованій атаці ворожими крилатими ракетами і БПЛА, постраждалих немає, повідомив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Руслан Кравченко.
...Чергова масована атака ворогами крилатими ракетами та БПЛА. Тривога в області тривала майже 15 годин. У Київській області активно працювали сили ППО. Є збиті цілі. Дякую захисникам неба за неймовірну роботу. Постраждалих серед населення немає, - написав він у фейсбуці у п'ятницю.
Очільник ОВА зазначив, що влучань в об'єкти критичної або житлової інфраструктури не допущено, однак унаслідок падіння осколків збитих цілей у двох районах області пошкоджено 4 приватні будинки. "Пошкодження незначні - вибиті вікна та двері, посічені фасади. Крім того, в одному з районів пошкоджено два бокси сільськогосподарського підприємства, в іншому - лінії електромереж", - написав він.
Падіння осколків також фіксуються поза населеними пунктами на відкритих ділянках місцевості.
Оперативні групи продовжують ліквідовувати наслідки нічної атаки противника.
- У Черкаській області в ніч на п'ятницю, 13 грудня, повітряна тривога тривала понад 16 годин, повідомив голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
...Лише в нас в області, за попередніми даними, знищено 17 "шахедів" і дві ракети. Обійшлося без наслідків, - написав Табурець у телеграм-каналі.
Він зазначив, що це був один із найбільших ударів по українській енергетиці.
...Тож інформуватиму в разі змін в оперативній ситуації, - додав голова ОВА.
Сибіга на тлі атаки рф знову закликав до термінового постачання 20 систем ППО.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!