"Укроборонпром" і чеська компанія VOP CZ спільно ремонтуватимуть танки для українських бійців
Працівники VOP CZ вже відвідали підприємства "Укроборонпрому" для налагодження тісної співпраці

"Укроборонпром" і чеська компанія VOP CZ розпочнуть спільний ремонт танків для Сил оборони України/Фото: Sean Gallup/Getty Images
Державний концерн "Укроборонпром" і чеська державна оборонна компанія VOP CZ уклали контракт щодо спільного ремонту танків Т-64 для Сил безпеки та оборони України.
Деталі
Точна кількість техніки, яка буде переглянута в Чехії в найближчі місяці, не може бути названа з міркувань безпеки. Повідомляють, що танки попрямують безпосередньо на поле бою після ремонтних робіт.
Міністр оборони Яна Чернохова заявила:
Чехія підтримує і підтримуватиме Україну в боротьбі з російським агресором. Ми надаємо необхідну військову техніку, навчаємо українських військових, а тепер допомагаємо з ремонтом української техніки. Ми пропонуємо свої знання та навички для навчання та ремонту, а також отримуємо безцінний бойовий досвід від українців
До кінця 2023 року співробітники VOP CZ повинні встигнути відремонтувати невстановлену кількість машин Т-64 ще радянського походження. За словами директора компанії Марека Шпока, танки десятиліттями стояли на зберіганні і потребують повного розбирання, заміни багатьох запчастин і повного відновлення боєздатності. Він додав:
Загалом модернізація відбуватиметься під технічним контролем фахівців української сторони, за її безпосередньої участі. Танки будуть оснащені засобами оптичної системи спостереження, кращим зв’язком і так далі
Раніше ми писали, що Укроборонпром та PGZ S.A взялися за виробництво танкових снарядів калібру 125 мм. Це ще один крок до подальшого зміцнення партнерства між Україною та Польщею в оборонній сфері.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!