росія проводить пропаганду під виглядом "Дня памʼяті дітей Донбасу"
рф спекулює смертями дітей, щоб прикрити власні злочини

росія проводить пропаганду під виглядом "Дня памʼяті дітей Донбасу" / Фото: ЦПД
27 липня у росії та на тимчасово окупованих територіях України відзначили так званий "День пам’яті дітей-жертв війни на Донбасі". Захід супроводжувався низкою пропагандистських акцій і медійних матеріалів, спрямованих на формування хибного уявлення про причини війни на сході України.
Як повідомляє Центр протидії дезінформації, російські медіа просувають наратив про начебто “українську агресію”, підмінюючи причинно-наслідкові зв’язки. У своїх сюжетах російська пропаганда демонстративно висловлює жаль за загиблими дітьми Донбасу, водночас повністю замовчуючи факт масових жертв серед українських дітей внаслідок власної збройної агресії.
За офіційними даними, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну загинуло вже щонайменше 640 українських дітей, ще понад 2000 дістали поранення.
ЦПД наголошує, що, спекулюючи на чутливій темі “невинно вбитих дітей Донбасу”, росія намагається відволікти увагу міжнародної спільноти від власних воєнних злочинів і перекласти відповідальність за розв’язану нею ж війну на Україну. У ЦПД підкреслили:
Саме росія принесла війну на українську землю, і саме росія відповідальна за смерті цивільних українців, зокрема дітей на Донбасі.
Інформаційні акції такого типу розглядаються як частина системної дезінформаційної кампанії Кремля, спрямованої на виправдання окупації та формування хибної історичної пам’яті.
На Дніпропетровщині чоловік здійснив акт самопошкодження, розрізавши власний живіт болгаркою. Рана виявилася настільки серйозною та глибокою, що призвела до випадіння внутрішніх органів.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!