Викрадені діти, полонені та гарантії миру: що обговорили у Білому домі світові лідери
Україна отримує шанс на реальні гарантії безпеки

Викрадені діти, полонені та гарантії миру: що обговорили у Білому домі світові лідери / Фото: Офіс Президента
У Вашингтоні відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента США Дональда Трампа, до якої долучилися ключові європейські лідери. Сторони обговорили ситуацію на фронті, кроки для досягнення миру та майбутню систему гарантій для України.
Після зустрічі Зеленський наголосив:
Це була найкраща зустріч із Президентом США. Хоча я впевнений: найкраща ще попереду.
Він зазначив підтримку Вашингтона у питанні гарантій безпеки як ключового елементу для завершення війни.





За словами голови Офісу Президента Андрія Єрмака, вперше в історії під одним дахом Білого дому зібралася рекордна кількість європейських лідерів. Серед учасників – Емманюель Макрон, Кір Стармер, Фрідріх Мерц, Джорджія Мелоні, Александер Стубб, Урсула фон дер Ляєн, Марк Рютте.
Окрему увагу приділили питанню повернення українських дітей, вивезених до росії, та звільненню військовополонених та цивільних. Єрмак наголосив:
Єдиним рішенням тут є реалізація формули “всіх на всіх”.
Обговорювали також повоєнне відновлення України, перспективи членства в ЄС та зміцнення обороноздатності. Президент Трамп підтвердив прагнення досягти довготривалого миру та заявив про готовність США стати частиною безпекових гарантій для України.
У переговорах взяли участь також віцепрезидент США Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо, керівниця апарату Білого дому Сьюзі Вайлз та інші високопосадовці. Зеленський назвав зустріч “демонстрацією справжньої єдності між Європою та США”, а також подякував всім союзникам за підтримку України.
Також читайте: Українські дрони припинили "Дружбу": нафтопровід рф зупинений після удару в Тамбовщині
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!