ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Жозеп Боррель обговорив з главою МЗС Китаю війну росії проти України

Світ 19:09 - 26 вересня 2024

Боррель порушив питання про "незаконну агресивну війну росії проти України"

Жозеп Боррель обговорив з главою МЗС Китаю війну росії проти України

Жозеп Боррель обговорив з главою МЗС Китаю війну росії проти України/Фото: Getty Images

Верховний представник Європейського союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель зустрівся з міністром закордонних справ Китаю Ван Ї в межах 79-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку, повідомляє пресслужба Європейського союзу. Про це йдеться на офіційному сайті ЄС у середу, 25 вересня.

Деталі

Сторони обговорили поточну геополітичну ситуацію, зосередившись на основних викликах і загрозах, з якими доводиться стикатися ЄС і Китаю, - йдеться в повідомленні ЄС

Зазначається, що Боррель порушив питання про "незаконну агресивну війну росії проти України, повторивши свою переконаність у тому, що тривала матеріальна і дипломатична підтримка росії Китаєм підживлює війну рф, тим самим сприяє прямій загрозі європейській безпеці. Він висловив глибоку стурбованість з приводу зростаючого експорту Китаєм великої кількості товарів і предметів подвійного призначення, які суттєво сприяють нарощуванню військово-промислової бази росії".

Боррель також наголосив, що будь-яка пропозиція щодо всеосяжного, справедливого і сталого миру в Україні має ґрунтуватися на Статуті ООН, "і вирішив, що спільна заява з Бразилією від травня 2024 року не йде в цьому напрямі".

Раніше ми писали, що Зеленський на зустрічі з Байденом порушив питання Плану перемоги.

Джерело: ЄС

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин