На південному сході Австралії стався потужний землетрус. Фото
Людей були змушені евакуювати

Фото: Getty Images/Автор: Asanka Ratnayake
На південному сході Австралії стався потужний землетрус, який став одним з найбільших в східній частині країни. У кількох містах стихія зруйнувала будівлі.
Землетрус магнітудою 5,8 стався 22 вересня. Сейсмологи зафіксували перші підземні поштовхи о 09:15 за місцевим часом (02:15 за Києвом) в 37 кілометрах на південь від популярного гірськолижного курорту Маунт Буллер і в 127 км на північний схід від Мельбурна.
Осередок землетрусу залягав на глибині 10 км. Після відбулися ще кілька підземних поштовхів: магнітудою 5,5 о 09:40, силою в 4 бали за шкалою Ріхтера о 09:55 і 3,1 - в 10:15.
Зсуви були зафіксовані в північно-східному альпійському регіоні Вікторії. Також землетрус зачепило гірськолижний курорт Маунт Буллер і кілька населених пунктів.





Виконуючий обов'язки прем'єр-міністра Джеймс Мерлін зазначив, що в містах були пошкоджені будівлі, а інформації про постраждалих людей немає. У службу порятунку надійшло приблизно 46 повідомлень про незначних пошкодженнях будівель по всьому штату Вікторія, в тому числі в передмістях Мельбурна. Більшість перебоїв в подачі електроенергії було вирішено.
Прем'єр-міністр країни Скотт Моррісон, який виступав з США, заявив, що землетрус був "дуже тривожним", і федеральне уряд готовий підтримати жителів, як того вимагають заходів реагування. Людей були змушені евакуювати.
Раніше ми повідомили, що в Китаї стався потужний землетрус.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!