ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Американський ударний підводний човен увійшов до Перської затоки з посланням до Ірану

Світ 07:50 - 07 листопада 2023

Пентагон прагне стримувати атаки союзників Ірану на Близькому Сході

Американський ударний підводний човен увійшов до Перської затоки з посланням до Ірану

Американський ударний підводний човен увійшов до Перської затоки / Фото: Pixabay

Пентагон направив атомний підводний човен USS Florida в регіон Перської затоки в рамках демонстрації сили для стримування Ірану, за словами представників американського оборонного відомства. Про це повідомили в Bloomberg.

Деталі

Прибуття "Флориди" було підтверджено офіційними особами після того, як Центральне командування США розмістило в мережі X (раніше Twitter) повідомлення про підводний човен "класу Огайо" в регіоні, не уточнивши, чи належить він до типу, який несе балістичні ракети з ядерним озброєнням.

Підводний човен "Флорида", хоча і має ядерну установку, не несе ядерної зброї. Це один з чотирьох підводних човнів ВМС США, переобладнаних з ядерних ракет морського базування на наземну зброю "Томагавк" і десантників.

Прибуття "Флориди" посилює зусилля Міністерства оборони, спрямовані на те, щоб відмовити Іран від здійснення, як він каже, проксі-атак на Ізраїль або нових нападів на американські сили в Іраку і Сирії.

"Флорида" може нести до 154 ракет "Томагавк" або до 66 спецназівців "Морських котиків", які можуть таємно покинути корабель через передні носові відсіки.

Його розгортання в Перській затоці є щонайменше другим цього року. У квітні ВМС опублікували фотографію "Флориди", яка прямує Суецьким каналом до Червоного моря після розгортання в Середземному морі.

Дві американські авіаносні ударні групи, "Джеральд Р. Форд" і "Дуайт Д. Ейзенхауер", перебувають у східному Середземномор'ї, і минулого тижня провели спільні операції, зокрема протиракетну оборону й експлуатацію літаків один одного з палуб кораблів.

Окремо П'ятий флот ВМС США в Перській затоці оголосив минулого тижня, що наприкінці жовтня здійснив перший в історії запуск зброї з одного з безпілотних дронів своєї 59-ї оперативно-тактичної групи, яка зараз патрулює затоку за допомогою дистанційного керування.

Нещодавно угоду про евакуацію іноземців з Гази заблокували.

Джерело: Bloomberg

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин