Грошовий переказ на картку може коштувати 17 тисяч штрафу: у яких випадках варто хвилюватися
Випадки, коли органи аналізують систематичні надходження коштів, почастішали
Грошовий переказ на картку може коштувати 17 тисяч штрафу: у яких випадках варто хвилюватися/Фото: pexels
Отримати грошовий переказ на картку не є правопорушенням в Україні. Також сам факт перерахування коштів на картку не є підставою для нарахування податків. Проте в деяких випадках відповідні служби все ж можуть зацікавитися надходженням коштів. Якщо працівники податкової служби зможуть довести, що людина фактично здійснювала бізнес без офіційної реєстрації та не задекларувала доходи, їй загрожує донарахування податків, пеня і штрафи, які в окремих випадках сягають понад 17 тисяч гривень.
Деталі
Цю тему на своїй сторінці в Фейсбуці прокоментував адвокат Роман Сімутін. Експерт зазначив, що останнім часом почастішали випадки, коли податкові органи аналізують систематичні надходження коштів на особисті банківські картки. За його словами, найчастіше під перевірки потрапляють люди, які продають товари через інтернет-майданчики, соціальні мережі або сервіси оголошень, але при цьому не зареєстровані як фізичні особи-підприємці та не декларують отримані доходи. Зокрема, якщо на рахунок такої людини приходять десятки, а то і сотні платежів, у податкової служби виникнуть питання.
При цьому експерт зазначив, що насправді не кожен переказ на картку може стати причиною оподаткування чи штрафу. Якщо кошти не є доходом або ж них були сплачені податки, проблем не виникне. Найбільше ризиків виникає саме тоді, коли фізична особа фактично веде бізнес через особисту банківську картку.
Адвокат також нагадав про банківську таємницю. Тож податкові органи не мають автоматичного доступу до всіх транзакцій громадян. Але водночас з цим банки зобов'язані здійснювати фінансовий моніторинг операцій клієнтів. Саме через цей механізм можуть помітити підозрілу діяльність.
Раніше ми писали про те, чому “Циркони” та “Орєшніки” — складна ціль для української ППО. Засновник оборонної компанії First Contact Валерій Боровик розповів, у чому справа.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!