ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Нобелівську премію з хімії присудили трьом дослідникам білків

Наука 13:12 - 09 жовтня 2024

Половину премії отримає один вчений, а іншу половину дует дослідників

Нобелівську премію з хімії присудили трьом дослідникам білків

Стали відомі лавреати Нобелівської премії з хімії/Фото: X / @NobelPrize

Нобелівську премію з хімії 2024 року присуджено трьом вченим за їхню роботу над білками, "хімічними інструментами життя".

Деталі

Девід Бейкер, Деміс Хассабіс і Джон Джампер розділять нагороду. Королівська шведська академія наук у середу оголосила, що Нобелівську премію з хімії 2024 року буде розділено. Половину отримає Девід Бейкер, а іншу – Деміс Хассабіс та Джон М. Джампер за їхній новаторський внесок у науку про білки.

Девід Бейкер з Університету Вашингтона отримав престижну Нобелівську премію з хімії "за обчислювальний дизайн білка", а Деміс Хассабіс і Джон М. Джампер з Google DeepMind були нагороджені "за передбачення структури білка".

Голова Нобелівського комітету з хімії Хайнер Лінке зазначив:

Одне з відкриттів, визнаних цього року, стосується створення вражаючих білків. Інше — здійснення 50-річної мрії: передбачити структуру білків за їх амінокислотними послідовностями. Обидва ці відкриття відкривають широкі можливості.

Нобелівська премія була заснована шведським винахідником Альфредом Нобелем, який помер у 1896 році. Вона передбачає грошову винагороду в розмірі 11 мільйонів шведських крон, або майже 976 000 євро.

Решта Нобелівських премій 2024 року, які присуджуються за досягнення у економіці, літературі та на шляху до миру, будуть оголошені протягом тижня. Нобелівські лауреати отримають нагороди на церемонії нагородження у Швеції у грудні.

Раніше ми повідомляли про лавреатів Нобелівської премії 2024 з фізіології та медицини.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин