ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

В Україні почала працювати асоціація з гуманітарного розмінування

Суспільство 22:03 - 18 березня 2024

Вона сприятиме якнайшвидшому очищенню України

В Україні почала працювати асоціація з гуманітарного розмінування

В Україні почала працювати асоціація з гуманітарного розмінування / Фото: Media Center Ukraine

В Україні розпочала роботу Українська національна асоціація з гуманітарного розмінування. Її задачею буде швидке та професійне очищення території держави від вибухонебезпечних предметів та об’єднання всіх стейкхолдерів у цій галузі.

Деталі

Як зазначила Мері Акопян, голова Асоціації, наразі її членами є вже понад 20 організацій, серед них, зокрема й оператори, науково-освітні установи.

Першими кроками, які асоціація вчинила в рамках своєї діяльності, були підготовка державного професійного стандарту для нової професії, сапера з гуманітарного розмінування. Крім того, вже проводиться робота над створенням системи підготовки саперів, включаючи методологію навчання у цій галузі, а також підготовку пропозицій щодо змін та доповнень до законодавства України щодо протимінної діяльності та інших нормативно-правових актів.

Зазначається, що від початку війни через вибухонебезпечні предмети постраждали 950 осіб. 289 з них загинуло, 661 особа зазнала поранень або калічень. Загалом зафіксовано 647 інцидентів. Про це повідомив Руслан Берегуля, начальник Управління екологічної безпеки і протимінної діяльності Міністерства оборони України.

Наша основна задача – припинити те, щоб цивільне населення страждало, і разом спільними зусиллями ми будемо здійснювати всі заходи, щоб позбавити нашу територію від жахливих наслідків, які нам залишила російська федерація, – наголосив Берегуля.

Нещодавно з окупованих територій повернули три родини з дітьми.

Джерело: Media Center Ukraine

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин