ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Ціна Різдва: у Києві створили ялинку з колосків, які цьогоріч зібрали у жнива. Відео

Суспільство 18:56 - 21 грудня 2024

Чорна сторона ялинки нагадує про згорілі поля та лінію фронту, яка постійно рухається

ялинка у Києві пекарня завертайло

У Києві встановили ялинку зі снопів пшениці. Фото: пекарня "Завертайло"

У Києві популярна пекарня "Завертайло" встановила ялинку з сотні колосків пшениці, які зібрали під час тяжких жнив цього року по всій Україні. Про нову інсталяцію пекарня повідомила на сторінках в соцмережах.

На сторінці пекарні в Інстаграмі є дуже зворушлий пост про відкриття цієї символічної красуні.

Україна несе фундаментальну місію — сіяти і збирати хліб. Тому особливе місце в українській різдвяній традиції займає Дідух, прикраса з колосків жита чи пшениці. Її робили з останнього снопу, зібраного у жнива, і символізувала вона добробут і багатство.

Ця ялинка, складена зі снопів, зібраних у жнива 2024 по всій Україні, зберігає дух Дідуха. Чорна площина — це реальність згорілих полів та лінії фронту, яка постійно рухається.

За 3 роки повномасштабна війна зробила непридатними для використання чверть аграрних земель в Україні. На полях Харківської, Запорізької, Сумської, Миколаївської, Одеської, Херсонської, Чернігівської області, що лишились, збір врожаю відбувається часто в лічених кілометрах від лінії фронту, попри обстріли, дрони та ворожу артилерію. Бо ми, українці, нація аріїв-аграріїв — і під прикриттям наших Сил Оборони, на полях, порізаних артеріями окопів, бережемо зерно і тяглість української традиції, — попри все сіяти та збирати хліб, обробляти землю, шанувати її дари.
Навіть у розпал війни.
Особливо у розпал війни.
Сіяти, в надії встигнути зібрати.

Ми зробили цю ялинку, щоб вшанувати сакральність та цінність зерна, без якого б було ані пряників, штоленів та панеттоне, ані відчуття тепла дому, ані Різдва як такого.

Фото: пекарня "Завертайло"

Організатори підкреслили, що такою є ціна українського Різдва, тому варто шанувати героїв та боротися, щоб пришвидшити завершення війни.

Ми писали, що на Софійській площі Києва запалили вогні на головній ялинці країни.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин