Не збираємося здаватися: Святослав Паламар розповів про запеклі бої за "Азовсталь"
Останні українські захисники, які залишилися у Маріуполі, будуть й надалі тримати оборону металургійного заводу

Поки ми тут, Маріуполь – це Україна: бійці Азов не збираються віддавати територію Азовсталі
Заступник першого командира полку "Азов" Святослав Паламар розповів про запеклі бої за територію металургійного заводу "Азовсталь", які відбувалися останніми днями.
Бійці полку "Азов" разом із бригадою морської піхоти, прикордонниками та поліцейськими – останні українські захисники, які залишилися у Маріуполі.
Читайте також: Як "Азовсталь" став основним осередком українського опору
Битва за Маріуполь
В інтерв’ю ВВС український захисник повідомив, що на територію підприємства намагалися прорватися колони російської військової техніки та багато піхоти. Паламар зауважив:
У них нічого не вийшло. Ми знищили три танки, знищили два МТ-ЛБ і один БТР, а також багато ворожої піхоти. Штурми їм не вдалися
За його словами, терористи рф обстріляли Азовсталь із військових кораблів та скинули на нього надважкі потужні бомби, бункерні бомби, які завдають величезних руйнувань. Усі будівлі на території заводу практично зруйновані.
Внаслідок штурму "Азовсталі" є поранені та загиблі, які переховуються всередині бункерів. Деякі цивільні залишаються під завалами, розповів боєць "Азову".
Скільки людей перебуває на території "Азовсталі"
Точної інформації про кількість мирних жителів, які перебувають на заводі, немає. За даними місцевої влади, там може бути від 300 до 1000 людей.
Проте навіть військові не знають, скільки мешканців наразі перебуває на території заводу, оскільки "є повністю знищені приміщення", куди вони не можуть дістатися через постійні обстріли.
Він наголосив, що ці люди перебувають у підвальних приміщеннях, у кожному з яких "від 80 до 100 людей". Серед цивільних є й тримісячні діти, підлітки, жінки, люди похилого віку та чоловіки, яким теж не вдалося евакуюватися.
За словами заступника командира "Азова", цивільні живуть окремо від військових заради ж власної безпеки.
Паламар також спростував твердження, що нібито українські бійці прикривається цивільними як живим щитом. Керівництво України послідовно вимагає створити гуманітарний коридор для вивезення цивільних та поранених з "Азовсталі" та всього Маріуполя.
20 квітня з міста вдалося вивезти всього чотири автобуси з цивільними. Проте вже на наступний день окупанти знову порушили обіцянки та відкрили вогонь по місцю збору для евакуації людей.
Читайте також: Чому путін скасував штурм маріупольського заводу "Азовсталь"
Українські захисники не збираються складати зброю
Паламар висловив думку, що міжнародні посередники могли б допомогти вийти з заводу як цивільним, так й захисникам Маріуполя. Він заявив, що понад 500 українських військових отримали важкі поранення.
Наразі вони потребують серйозних операцій, таких як ампутації. Також українці зберігають непоховані тіла воїнів, яких треба гідно поховати на підконтрольній Україні території.
Заступник командира полку наголосив, що захисники не збираються приймати пропозицію рф та здаватися в полон. Паламар наголосив:
Ми неодноразово заявляли, що в полон ми здаватися не будемо. Ми воюватимемо. Ми розглядаємо лише варіант вийти з території Маріуполя і вирушити у безпечне місце зі своєю зброєю
На запитання, скільки українських захисників залишилося в Маріуполі, капітан Паламар відповів просто – "достатньо, щоби відбивати атаки". Військовий додав:
Я завжди у своїх зверненнях говорю, що поки ми тут, Маріуполь - це Україна. Маріуполь - це завжди Україна, як би хто що не говорив. Боротьба продовжується. Ми на території Маріуполя
Раніше засновник та перший командир полку "Азов" Андрій Білецький розповів, яким шляхом можна провести деблокаду українського Маріуполя, яке знаходиться в облозі з 1 березня.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!