У Японії розробили повністю автономне плавуче місто на 40 000 жителів
Проєкт поки перебуває на початковій стадії створення, але зробити доступним для життя таке вражаюче місто планують уже в 2030 році

У Японії розробили фантастичне плавуче місто/Зображення: N-Ark
Японська компанія N-Ark розробила проєкт неймовірно амбітного плавучого міста, у якому будуть розміщені туристичні об'єкти, медичні заклади та навіть космічні ракети. Місто під назвою Dogen City буде розробление таким чином, щоб швидко витримувати будь-які підйоми моря, пов’язані зі зміною клімату, і самостійно забезпечувати електроенергією, їжею та водою до 40 000 людей.
Деталі
Довжина Dogen City мала б становити 4 км в окружності. Воно розраховане на приблизно 10 000 постійних жителів, а також може приймати до 30 000 туристів у будь-який час. Його кругла форма буде розроблена, щоб протистояти суворим погодним умовам і навіть цунамі, хоча на цьому ранньому етапі немає додаткових деталей, як це досягатиметься.
Місто буде розділено на три окремі зони: так зване житлове кільце, що містить основну житлову зону, підводний центр обробки даних, який природним чином охолоджуватиметься морем і міститиме управління містом і медичні дослідницькі об’єкти, а також плавучу архітектуру в межах штучної бухти, створеної кільцевою спорудою.
Тут також буде багато зелені, харчові виробництва, школа, спортивні майданчики, лікарні, парки, стадіони, готелі, офіси. Крім того, як уже згадувалося, N-Ark передбачає, що Dogen City матиме якийсь майданчик для запуску та посадки ракет.





Компанія N-Ark підрахувала, що плавуче місто буде споживати близько 2 мільйонів літрів води на рік, що звучить досить скромно. Dogen City також щорічно продукуватиме 3288 тонн сміття й утилізуватиме його. Тут на рік вироблятиметься майже 7000 тонн їжі та 22 265 000 кВт електроенергії. Задовольнити всі ці потреби, безумовно, було б величезним завданням і деталі того, як плавуче місто це зробить, на даному етапі є незначними, хоча представлені візуалізації показують багато сонячних панелей.
Поки невідомо, де буде створено це плавуче місто й скільки коштуватиме його будівництво, але N-Ark планує, що його використовуватимуть уже до 2030 року.
Ймовірність реалізації цього проєкту здається сумнівною, але не варто дивуватися, коли у світі будуються такі масштабні архітектурні проєкти, як 170-кілометрове місто-хмарочос "Лінія", яке є частиною грандіозного бачення "Neom", наслідного принца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана. Він також планує збудувати гігантський куб, зі стінами-екранами, в якому могли б поміститися 20 хмарочосів Емпайр-Стейт-Білдінґ.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!