ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Поки Трамп "ділить" ресурси світу, Україна знову під обстрілом: головні події понеділка

Україна

Найважливіші факти, офіційні заяви та міжнародні новини – отримайте повну картину ранку за кілька хвилин

Поки Трамп "ділить" ресурси світу, Україна знову під обстрілом: головні події понеділка

Головні новини станом на ранок 5 січня 2026 року/Фото: колаж Мeta.ua

Робочий тиждень розпочинається на тлі високої напруги як усередині країни, так і на міжнародній арені. Ніч знову була тривожною для багатьох українських міст: поки рятувальники ліквідовують наслідки чергових ворожих атак, у політичних кулуарах обговорюють гучні кадрові перестановки та неочікувані заяви із США.

Троє постраждалих та один загиблий через нічну атаку столиці

В Оболонському районі Києва ударом пошкодило будівлю медичного закладу з діючим стаціонарним відділенням. Влучання зафіксовано на рівні другого поверху. Пожежа ліквідована.

Мер Віталій Кличко повідомив:

Із 26 пацієнтів приватної клініки в Оболонському районі, куди сталося влучання внаслідок атаки ворога, 16 перевезли в комунальні лікарні столиці. Наразі, за інформацією медиків, троє постраждалих внаслідок атаки. Двох із них госпіталізували в тяжкому стані

В МВС повідомили про трьох постраждалих внаслідок нічної ворожої атаки Києва, одна людина загинула.

Втрати РФ та ситуація на фронті

Загалом минулої доби втрати російських загарбників склали 990 осіб. Також українські воїни знешкодили вісім танків, дві бойові броньовані машини, 29 артилерійських систем, дві реактивні системи залпового вогню, 704 безпілотних літальних апарати оперативно-тактичного рівня, 169 одиниць автомобільної та одиницю спеціальної техніки окупантів.

Фото: Генштаб ЗСУ

Загалом протягом минулої доби зафіксовано 229 бойових зіткнень. Авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили дев’ять районів зосередження особового складу, озброєння і військової техніки, три артилерійські системи, засіб РЕБ та два пункти управління БпЛА противника.

Фото: Генштаб ЗСУ

Малюк написав заяву про відставку на вимогу Зеленського – нардеп

Голова Служби безпеки України Василь Малюк написав заяву про відставку з посади, повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. Він повідомив:

На вимогу Зеленського Василь Малюк написав заяву про відставку з посади голови СБУ

Гончаренко припустив, що виконуючим обовʼязки голови СБ України "скоріш за все буде призначений генерал Євген Хмара, начальник Центру спеціальних операцій СБУ".

Трамп вимагає повний доступ до ресурсів Венесуели

Віцепрезидентка Венесуели Делсі Родрігес повинна надала Штатам "повний доступ" до ресурсів країни. Про це заявив президент США Дональд Трамп, спілкуючись з журналістам на борту літака. Він сказав:

Нам потрібен повний доступ. Нам потрібен доступ до нафти та інших ресурсів їхньої країни, які дозволять нам відбудувати їхню країну

Перед Трамп заявив, що Венесуела перебуває на межі краху і тому США мають керувати нею, користуючись ресурсами Венесуели.

Через ворожу атаку в Чернігові спалахнули пожежі

Внаслідок російської атаки балістикою і дронами у Чернігові спалахнули пожежі. Мер Чернігова Дмитро Бражинський спочатку Бражинський повідомив, що "ворог атакаує балістичними ракетами та БпЛА одне з підприємств на території міста. Пізніше він уточнив інформацію щодо наслідків ворожої атаки:

Внаслідок атаки ворога виникли пожежі в одному з гаражних кооперативів міста та в приватному будинку в прилеглій громаді

Трамп знову заявив про інтерес США до Гренландії

Дональд Трамп знову заявив про стратегічний інтерес США до Гренландії, зазначивши, що острів необхідний Вашингтону "для захисту", хоча наразі він є частиною Данії. За словами Трампа, наразі Гренландія "оточена російськими та китайськими кораблями".

На запитання журналіста про те, чи свідчить проведення військової операції США на території Венесуели про готовність країни застосувати силу для контролю над Гренландією, американський лідер заявив: "Їм доведеться самим це вирішити. Я справді не знаю..."

Дронова атака на РФ: горить оборонний завод у Липецькій області

В неділю ввечері відбулася атака безпілотників і пожежа на оборонному заводі "Енергія" в місті Єлець російської Липецької області. Енергія" виробляє, зокрема, акумулятори для БпЛА, а також батареї для авіації та флоту.

Після опівночі губернатор Липецької області заявив, нібито "пожежники локалізували загоряння в промисловій зоні Єльця після падіння БпЛА". Він додав, що, за його попередніми даними, "загиблих і постраждалих немає".

Трамп не вірить, що Україна вдарила по резиденції Путіна

Президент США Дональд Трамп заявив, що не вірить у заяви Росії про нібито удар України по резиденції Володимира Путіна. Він сказав журналістам:

Я не вірю, що цей удар стався

Також у соцмережі Truth Social Трамп поширив редакційну колонку видання New York Post, в якій наголошується, що порожні погрози очільника Кремля Володимира Путіна щодо нібито спроби атаки на нього українськими дронами свідчать про те, що саме Росія перешкоджає встановленню миру.

Президент Володимир Зеленський оголосив про зміну повноважень у Кабміні. За погодженням із прем’єркою Юлією Свириденко, Денис Шмигаль залишає оборонний напрям і стає першим віцепрем’єром – міністром енергетики.

Більше новин, які можуть вас зацікавити:

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин