Зачистка вулиць та поширення протестів: яка зараз ситуація в Казахстані
В країні тривають масові акції протестів під час яких відбуваються зіткнення з силовиками

Протести в Казахстані: що зараз відбувається в країні/Фото: @JackPosobiec/Twitter
У Казахстані тривають масові акції протестів, які розпочалися 2 січня через підняття цін на паливо. Мітинги переросли у сутички з силовиками, які зараз відбивають раніше захоплені протестувальниками будівлі.
Ввечері 5 січня президент Казахстану оголосив надзвичайний стан в усій країні й звернувся за допомогою в придушенні протестів у Організацію договору про колективну безпеку.
Зіткнення силовиків і мітингувальників в Алмати
У МВС Казахстану повідомляють, що правоохоронці вийшли на зачистку від учасників акцій протесту вулиць Карасай батира і Масанчі в місті Алмати. Силовики також відбивають у мітингувальників раніше захоплені ними будівлі. Також у МВС зазначають, що внаслідок сутичок до лікарень звернулися майже тисяча потерпілих, 378 осіб госпіталізували, а 62 людини перебувають в реанімації.
Масштабні зіткнення зараз відбуваються на площі Республіки в місті Алмати.
Інтернет в Казахстані
Провайдер "Казахтелеком" 6 січня повідомив, що увімкнув інтернет, але через декілька годин знову вимкнув у всій країні.
Поширення протестів
Влада Казахстану готується до поширення протестів на північні регіони країни, зокрема в Костанай. Напередодні уряд уже заблокував рух міжрегіональними трасами.
Раніше ми повідомляли, що у найбільшому місті Казахстану Алмати силовики розпочали "терористичну спецоперацію".
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!