Вперше за 38 років: на Гаваях розпочалося виверження найактивнішого вулкана у світі
Наразі потоки лави утримуються в районі вершини Мауна-Лоа і не загрожують населеним пунктам

У США прокинувся найактивніший вулкан у світі/Фото: Ulet Ifansasti/Getty Images
У США прокинувся вулкан Мауна-Лоа. Його вважають найактивнішим у світі. Востаннє виверження фіксували у 1984 році.
Деталі
На Великому острові Гаваї вперше за майже 40 років почав вивергатися найбільший діючий вулкан у світі Мауна-Лоа. Управління туризму Гавайських островів повідомило, що він не загрожує населенню, однак людям із респіраторними захворюваннями рекомендують залишатися вдома.
Немає жодних ознак загрози сусіднім населеним пунктам, водночас Національна метеорологічна служба в Гонолулу попереджає, що випадання гарячого попелу може пошкодити транспортні засоби, будівлі та рослини, забруднити джерела води, порушити роботу каналізаційних та електричних систем, а також негативно вплинути на очі та легені мешканців острова.
Що відомо про цей вулкан
Мауна-Лоа є одним з п'яти вулканів, які утворюють Гавайські острови у штаті Гаваї в Тихому океані. Найбільший субаеральний вулкан як за масою, так і за обсягом, історично вважався найбільшим вулканом на Землі, зараз поступився лише масиву Таму.
Лава вивержень з Мауна-Лоа є бідною на діоксид кремнію і дуже рідка, тому вибухи лави відбуваються рідко, а вулкан має надзвичайно пологі схили.
Нагадаємо, що потужний землетрус сколихнув північно-східне узбережжя Італії. Школи були закриті, а рух поїздів призупинено як запобіжний захід після землетрусу.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!