ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Від режисера до командира: Олег Сенцов очолив батальйон на фронті

Знаменитості

Режисер та колишній політичний в’язень Кремля тепер захищає Україну як офіцер ЗСУ

Олег Сенцов очолив батальйон на фронті

Олег Сенцов очолив батальйон на фронті / Фото: Instagram режисера

Український режисер та сценарист Олег Сенцов, який у 2014–2019 роках був політичним в’язнем у росії, сьогодні служить у Збройних силах України та очолює батальйон на передовій. Про це він розповів під час щорічної конференції YES у Києві, де поділився думками про стан війни та її можливе завершення.

З перших днів повномасштабного вторгнення Олег Сенцов вступив до територіальної оборони Києва, а згодом приєднався до 47-ї окремої механізованої бригади “Магура”. У 2023 році він отримав офіцерське звання та став командиром штурмової роти, а нині очолює батальйон. За цей час Сенцов неодноразово отримував поранення, але залишився на службі.

Деталі

Він зазначив, що війна з 2022 року суттєво змінилася: бої ведуться малими групами, піхота уникає прямих зіткнень, а головним завданням є максимально ефективне ураження ворога. На його переконання, лише концентрація зусиль на фронті та посилення політичного й економічного тиску на росію можуть привести до справжньої перемоги.

Під час виступу Сенцов наголосив, що закінчення війни можливе лише тоді, коли у Кремлі визнають агресію помилкою, повернуть усі українські території та публічно попросять вибачення.

Другий етап закінчення війни – це не коли встане фронт, а коли в росії зміниться політичний режим. Коли росія визнає цю війну помилкою, буде готова віддати нашу територію і сказати: “Ми були неправі, вибачайте, будемо каятися все життя”. Оце буде для мене перемога. Я вірю, що цей день настане, — заявив Сенцов.

Олег Сенцов народився 1976 року у Сімферополі. Автор фільмів “Гамер” (2012) та “Носоріг” (2013). Після окупації Криму у 2014 році був заарештований ФСБ, катований і засуджений до 20 років колонії. Провів у російській в’язниці понад 5 років, оголошував голодування.
У вересні 2019 року звільнений у межах обміну полоненими між Україною та росією.
З 2022 року бере участь у боях на Херсонщині, Запоріжжі, під Бахмутом, у Авдіївці та Часовому Яру. Має позивний “Грунт”.

Раніше ми писали, що Репер OTOY одружився з Марією Гаврилюк та поділився світлинами з весілля.

Джерело: Фокус

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин