ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

Заборона силової мобілізації — у Раді зареєстровано резонансний законопроєкт

Україна

Законопроєкт обмежує мобілізацію українців силою: виклик до ТЦК лише через повістку

Згідно з ініціативою, виклик українців до ТЦК буде здійснюватися виключно через особисте вручення повісток або їх надсилання поштою

Згідно з ініціативою, виклик українців до ТЦК буде здійснюватися виключно через особисте вручення повісток або їх надсилання поштою

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №15076 від 12.03.2026, який пропонує докорінно змінити методи роботи ТЦК. Ключова мета документа — заборонити примусову мобілізацію із застосуванням фізичної сили та чітко регламентувати процес вручення повісток. Сьогодні законопроєкт було направлено на розгляд до профільного Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

Основні нововведення законопроєкту. Способи виклику: Повістка вважатиметься врученою лише у разі особистого підпису громадянина або після надсилання її поштою.

Заборона сили: Працівникам ТЦК та поліції суворо забороняється застосовувати фізичну силу або спецзасоби без законних на те підстав.

Терміни явки: Громадянин зобов'язаний з'явитися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) не пізніше ніж через 3 дні після отримання повістки.

Роль поліції: Правоохоронці зможуть доставити особу до ЦНАПу лише за наявності офіційного протоколу або постанови про адміністративне правопорушення.

Роз'яснювальна робота: У разі виявлення порушень обліку під час перевірки документів, представники ТЦК зобов’язані спочатку пояснити мету мобілізації, а вже потім вручити повістку.

Відповідальність для військовозобов'язаних. Законопроєкт не скасовує обов'язки громадян, а переводить їх у правове поле. Відмова від отримання повістки за цією ініціативою тягне за собою адміністративну відповідальність.

Якщо Комітет підтримає документ, його винесуть до сесійної зали для голосування у першому читанні.

Цей законопроєкт може суттєво змінити взаємодію цивільних та військових органів.

Редакція meta.ua раніше повідомляла, що у роботі застосунку «Резерв+» зафіксовано масштабний технічний збій. Користувачі по всій країні скаржаться на неможливість авторизуватися в електронному кабінеті військовозобов’язаного. При спробі входу система видає помилку: «Сталося щось дивне. Будь ласка, повторіть спробу пізніше».

Поліція може доправити до ТЦК лише за наявності протоколу або постанови про адміністративне правопорушення
Джерело: rada.gov.ua

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин