Загострення на Сході, питання укриттів, радіаційна тривога на РФ: головні новини ранку
Про важливі події України та світу – у нашій добірці
Головні новини станом на ранок 25 листопада/Фото: колаж Мeta.ua
Станом на 25 листопада, доба видалася вкрай важкою, підтверджуючи, що ворог продовжує тиск як на наші великі міста, так і на лінію фронту.
У фокусі подій – трагічні наслідки нічної атаки на столицю, де знову зросла кількість жертв серед цивільного населення. Ця атака також викликала гострі питання щодо доступу громадян до укриттів, так правоохоронці перевіряють інформацію щодо обмеження доступу до укриття у Подільському районі.
Ворог атакував Київ: число жертв зростає
У ніч на 25 листопада Росія здійснила масований ракетний обстріл столиці України. Внаслідок нічної атаки дві людини загинули, шість постраждали, 18 осіб врятовано, серед них троє дітей.
Рятувальники продовжують працювати на місцях влучань та падінь уламків. У Печерському районі зафіксовано влучання у 22-поверховий житловий будинок. Руйнування на рівні 4-8 поверхів.
У Дніпровському районі внаслідок влучання у 9-поверховий будинок дві людини загинули, п'ятеро постраждали, 17 осіб врятовано, серед них троє дітей. Пожежі на рівні 5-8 поверхів ліквідовано. Тривають роботи з розбору конструкцій та пошуку імовірних потерпілих.
Поліція перевіряє інформацію щодо обмеження доступу до укриття у Подільському районі
Правоохоронці перевіряють інформацію щодо обмеження доступу до укриття у Подільському районі. Пресслужба поліції Києва повідомила:
Під час моніторингу соціальних мереж правоохоронці виявили публікацію про те, що в приміщенні однієї з бібліотек Подільського району жінка нібито не впускала мешканців до частини укриття
На повідомлення одразу відреагували працівники патрульної поліції та прибули на місце події. Правоохоронці встановили учасників інциденту. Конфлікт між громадянами було врегульовано. Поліцейські з’ясовують усі обставини події та надають правову оцінку діям учасників.
Втрати РФ та ситуація на фронті
Минулої доби втрати російських загарбників склали 1120 осіб. Також українські воїни знешкодили два танки, чотири бойові броньовані машини, 18 артилерійських систем, два засоби протиповітряної оборони, 448 безпілотних літальних апаратів оперативно-тактичного рівня, 112 одиниць автомобільної та три одиниці спеціальної техніки російських окупантів.

Загалом протягом минулої доби відбулося 183 бойових зіткнення. Противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах 68 авіаційних ударів, скинувши при цьому 140 керованих авіабомб. Крім цього, здійснив 4334 обстріли, з них 73 – із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 6137 дрони-камікадзе.
За минулу добу авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили два райони зосередження особового складу, озброєння і військової техніки та ще одну іншу важливу ціль російських загарбників.

Окупанти просунулись у низці населених пунктів Донецької та Запорізької областей
У ніч на 25 листопада аналітичний проєкт DeepState повідомив, що російські окупаційні війська просунулися в низці населених пунктів Донецької та Запорізької областей. За даними аналітиків, на Донеччині російські війська просунулися поблизу Сіверська, Новоселівки, Новоекономічного та Миролюбівки. У Запорізькій області просування зафіксоване поблизу села Затишшя.
У Краснодарському краї під час атаки БпЛА звучав сигнал радіаційної загрози
Краснодарський край Росії зазнав масованої атаки безпілотників з вечора понеділка, 24 листопада, на вівторок, 25 листопада. В результаті цього сталася серія вибухів у Геленджику, Новоросійську, Туапсе, Анапі та Краснодарі. Особливо напружена ситуація склалася у Новоросійську, де лунали сирени, які попереджали про хімічну та радіаційну загрозу.
За інформацією місцевих джерел, у Новоросійську протягом кількох годин чулися вибухи, працювала протиповітряна оборона, а очевидці писали про гул дронів у небі. Місцева влада пізніше заявила, що сигнали тривоги про загрозу були помилковими, і причиною цього назвали можливий "злом системи" українськими хакерами.
План миру: 20 європарламентів зробили спільну заяву
Очільники комітетів із закордонних справ 20 парламентарів країн Європи зробили спільну заяву, наголошуючи, що жоден мирний план, який виправдовує російську агресію, не прийнятний для Європи. У тексті звернення зазначено, що завершення російсько-української війни матиме вирішальний вплив на безпеку Європи на тривалий час, адже йдеться про базові та існтитутційні інтереси всіх країн регіону. Підписанти акцентували, що мир має бути справедливим і сталим, базуватися на міжнародному праві та передбачати повну повагу до територіальної цілісності й суверенітету України.
Європейські парламентарі підкреслили, що поступки агресору для досягнення миру лише заохотять Росію до нових дій. У тексті заяви йдеться про те, що усе, що стосується України, має вирішуватися за її участі, а питання європейської безпеки - з урахуванням позиції європейських країн.
У Трампа зробили заяву щодо поставок зброї Україні
У Вашингтоні заявили, що постачання зброї Україні має свої обмеження і не може тривати нескінченно, акцентуючи увагу на необхідності завершення війни. За словами прессекретарки Білого дому Керолайн Левітт, Штати не мають можливості надавати Україні воєнну підтримку без визначених меж у контексті триваючого конфлікту з Росією. Вона підкреслила, що президент США Дональд Трамп доклав значних зусиль для пошуку шляхів розв'язання цього протистояння, і його дії заслуговують на вдячність. Головною метою, на її переконання, залишається припинення бойових дій та остаточне завершення війни.
Левітт зазначила, що хоча Трамп зупинив пряме фінансування війни за рахунок коштів американських платників податків, Сполучені Штати продовжують поставляти або продавати озброєння Україні через партнерські програми НАТО. Водночас вона наголосила на обмежених можливостях у цьому напрямку.
Нещодавно Сили безпілотних систем ЗСУ здійснили успішну атаку на хімічний завод "БРОМ" в окупованому Красноперекопську (Крим). Як повідомив командувач СБС ЗСУ Роберт "Мадяр" Бровді, цей об'єкт був обраний ціллю не випадково: підприємство працює на військово-промисловий комплекс російських окупаційних військ. Атака є частиною масштабнішої операції, спрямованої на виведення з ладу енергетичної інфраструктури ворога на півострові.
Ще новини на тему, які можуть зацікавити:
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!