ua ru
Будь ласка, заповніть це поле
1

російські атаки, знеструмлення на Одещині та скасування концертів Дітера Болена — головні новини

Україна

Актуально про ситуацію в Україні та світі на ранок 24 березня

російські атаки, знеструмлення на Одещині та скасування концертів Дітера Болена — головні новини

російські атаки, знеструмлення на Одещині та скасування концертів Дітера Болена — головні новини/Фото: Національна поліція України 🇺🇦

Редакція Meta.ua зібрала для вас важливі та актуальні новини на ранок 24 березня. Читайте про російські нічні атаки по Україні та ситуацію з енергетикою на Одещині. У Литві скасували концерти Дітера Болена, який робив проросійські заяви. Директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн розповів, чи очікувати дефіциту дизельного пального. На фоні ситуації в Ірані Словенія обмежує закупівлі палива. Українським військовим планують обмежити доступ до азартних ігор. Начальник Управління ювенальної превенції Національної поліції України спростував чутки про штрафи за кожний пропущений шкільний урок.

У ніч на 24 березня росія здійснила комбіновані атаки по Україні

Поліція документує наслідки. Зокрема, була здійснена ворожа атака по Запоріжжю. Унаслідок обстрілу безпілотниками та ракетами були пошкоджені приватні та багатоквартирні житлові будинки, торгівельний центр, автостоянка та об’єкти інфраструктури. Одна людина загинула, троє поранені.

На Сумщині протягом минулої доби російські війська обстріляли 26 населених пунктів області. Четверо людей отримали травми, серед постраждалих є діти, зокрема, 5-річна дівчинка та 13-річний хлопчик.

На Дніпропетровщині зафіксовано понад 20 атак дронами та артилерією. Пошкоджено приватні будинки та інфраструктура. У результаті обстрілу постраждала 76-річна жінка. Жінка отримала травми середньої тяжкості та була госпіталізована.

На Полтаві після нічного обстрілу є пошкодження та пожежі. Зокрема, є влучання в житлові будинки та готель. Інформація щодо постраждалих уточнюється.

Частина Одеської області без світла через ворожі атаки

Пресслужба енергохолдингу "ДТЕК" повідомляє, що частина абонентів Одеської області через російські атаки наразі без електропостачання. Зокрема, постраждала частина Одеського району області, зокрема Пересипський район Одеси.

Через проросійські заяви скасовано концерти Дітера Болена у Литві

Німецький співак Дітер Болен та його гурт Blue System не зможуть виступити перед шанувальниками у Клайпеді та Каунасі. Причиною стали проросійські заяви Болена. Відомо, що інформація про майбутні події вже зникла з квиткових сервісів і сайтів концертних майданчиків. Представники арени “Жальгіріс” підтвердили скасування концертів.

Офіційна причина відміни подій не вказується, проте це пов’язують із нещодавніми інтерв’ю Болена. В них він заявляв, що потрібно відновити співпрацю з росією, та закликав відновлювати закупівлі російських енергоносіїв.

Дефіциту дизельного пального не буде — Сергій Куюн

Директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн заявив, що дефіциту дизельного пального в Україні немає і не передбачається.

"З посиланням на консалтингову групу А-95 несеться про начебто дефіцит дизпального, якого начебто лишилось до кінця березня. Заявляю: ці публікації є результатом неправильного розуміння змісту професійних оглядів ситуації на ринку… Ще раз. Ніякого дефіциту немає і не передбачається. Черг за дизелем по 85 грн чомусь немає", — написав він у Facebook в понеділок увечері.

За словами Куюна, протягом березня обсяги постачання відбуваються на рівні 2025 року, при цьому на квітень може бути зроблено певні запаси. 40 % пального на квітень вже зарезервовано, тобто воно точно буде придбане, хоча вартість ще не відома.

На фоні ситуації в Ірані Словенія обмежує закупівлі палива

Загострення ситуації навколо Ірану вплинуло на ринок пального в європейських країнах. Зокрема, Словенія була змушена обмежити закупівлі палива. Деякі заправки не працюють через брак ресурсу. Встановлено обмеження на придбання палива приватними транспортними засобами. Наразі на деяких заправках можна купити до 50 літрів на день. Компанії, фермери та інші пріоритетні споживачі можуть купувати до 200 літрів.

Мінцифри повідомляє про обмеження доступу військових до азартних ігор

Пропонується системна боротьба з лудоманією з метою захисту військових та їхніх родин. Механізм обмеження участі захисників і захисниць в азартних іграх на час воєнного стану буде розроблено спільно з Міноборони.

Передбачається, що під час входу в гру особу користувача перевірятимуть. Це робитимуть через реєстр осіб, яким обмежено доступ до азартних ігор, та реєстр військовослужбовців. При підтверджені наявності обмежень доступ до гри буде блокуватися. При цьому організатор азартних ігор не бачитиме статус військового, тож дані будуть захищені.

Штрафів за кожен пропущений урок дітей у школі не буде — Василь Богдан

Начальник Управління ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан спростував чутки щодо штрафування за пропущені шкільні уроки. Він пояснив, як саме діятиме постанова № 241 про облік учнів, яку прийняв уряд.

Василь Богдан написав у Facebook, що метою постанови насправді є посилення контролю за дітьми, які взагалі не навчаються та “випали” з освітнього процесу. Тобто, це про випадки, коли діти не ходять до школи тижнями і при цьому батьки не виходять на зв’язок. За кожен окремий пропуск школи ніхто штрафувати не буде. Якщо дитина захворіла чи залишилася вдома з сімейних причин, то достатньо просто повідомити про це вчителя.

Раніше ми писали про те, яку відповідь готує Україна на нову хвилю мобілізації рф. За словами головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, у 2026 році росія має плани рекрутувати ще 409 тисяч військових. Україна зі своєї сторони системно готується до оборони.

Ще новини на тему, що можуть зацікавити:

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!

Головне за сьогодні
Більше новин