Гонконг. Пожежні продовжують пошуки 128 людей, які вижили після пожежі в житловому будинку
Рятувальники завершують останні перевірки
Трагедія в Гонконзі
У п’ятницю пожежні підрозділи Гонконгу завершили обхід усіх помешкань у багатоповерховому житловому комплексі, який постраждав від масштабної пожежі. Вогонь охопив сім із восьми висоток, унаслідок чого загинуло щонайменше 128 людей — одна з найтяжчих трагедій такого типу в історії міста.
Заступник директора місцевої пожежної служби Дерек Армстронг Чан повідомив журналістам, що рятувальники насамперед перевіряли квартири, звідки під час займання надходили десятки дзвінків про допомогу, але до яких раніше неможливо було дістатися через інтенсивне полум’я.
До п’ятниці вдень кількість знайдених тіл зросла до 128, оскільки в обгорілих будівлях було виявлено нові жертви. Секретар із питань безпеки Кріс Танг зазначив, що пошук продовжується і число загиблих може збільшитися.
Пожежа спалахнула в середу вдень в одному з корпусів комплексу Ван Фука, розташованого у районі Тай По поблизу кордону з материковим Китаєм, після чого стрімко поширилася на сусідні будівлі. Причиною швидкого розповсюдження стали бамбукові риштування, вкриті захисною сіткою, встановлені у межах ремонтних робіт — саме вони першими зайнялися і передали полум’я іншим баштам.
Для локалізації вогню знадобилося понад тисячу пожежників, і навіть через майже дві доби після займання з обвуглених конструкцій продовжував вириватися дим через періодичні повторні загоряння.
Остаточний огляд будівель мав завершитися пізніше у п’ятницю, після чого влада планувала офіційно закрити рятувальну фазу операції. Наразі невідомо, скільки людей залишаються всередині комплексу, що налічує близько 2000 квартир і було домом приблизно для 4800 мешканців.
«Ми докладемо максимум зусиль, щоб проникнути у всі приміщення семи пошкоджених корпусів і виключити можливість наявності невиявлених жертв», — заявив Чан.
Він підкреслив, що точну кількість зниклих неможливо встановити, доки перевірка всіх квартир не буде завершена. Помешкання, з яких під час пожежі надійшло 25 викликів, розташовані переважно на верхніх поверхах — саме там вогонь залишався активним найдовше.
Унаслідок трагедії постраждало понад 70 людей, зокрема 11 пожежників, а близько 900 осіб евакуювали до тимчасових центрів розміщення. За словами Чана, більшість загиблих була в перших двох будівлях, де вогонь спалахнув найсильніше.
Комплекс, зведений у 1980-х роках, заселяли переважно літні мешканці, і на момент трагедії він перебував у стадії капітального ремонту. Антикорупційна комісія Гонконгу повідомила, що розпочала розслідування можливих корупційних схем, пов’язаних із реконструкцією.
Поліція заарештувала трьох чоловіків — керівника та інженера-консультанта будівельної компанії — за підозрою у ненавмисному вбивстві, вказуючи на ознаки грубої недбалості. Associated Press підтвердило, що реконструкцію веж виконувала компанія Prestige Construction & Engineering. Правоохоронці вилучили документи фірми для аналізу.
Влада вважає, що деякі матеріали зовнішнього оздоблення могли не відповідати нормам вогнестійкості, що сприяло надзвичайно швидкому розростанню полум’я.
Також було виявлено легкозаймисті пінопластові панелі біля вікон на кожному поверсі єдиної неушкодженої будівлі поруч з ліфтовим холом. Ймовірно, їх встановила будівельна компанія, але призначення цих панелей наразі неясне.
Уряд уже оголосив про термінові перевірки всіх житлових об’єктів, де тривають ремонтні роботи, щоб переконатися, що риштування та будівельні матеріали відповідають нормам безпеки.
Ця пожежа стала найфатальнішою у Гонконзі за багато десятиліть. Для порівняння: у 1996 році внаслідок займання в комерційній будівлі в Коулуні загинула 41 людина, а у 1948-му масштабна пожежа на складі забрала життя 176 осіб.
Редакція meta.ua раніше повідомляла, що Офіс шерифа округу Меріон (Флорида) повідомив про затримання чотирьох співробітників пожежно-рятувальної служби. Їм інкримінують насильницьке знущання над 19-річним колегою, що, за даними посадовців, містило імітацію утоплення та побиття.
Ще новини за темою, які можуть зацікавити:
- Головне на ранок: "червоні лінії" Зеленського, обстріл Дніпропетровщини та обшуки у Єрмака
- Стрілок біля Білого дому: хто цей чоловік із підозрілим минулим, який, попри це, успішно пройшов усі перевірки?
- Схема "на зв'язку": полтавські чиновники підозрюються в розкраданні критично важливого обладнання для військових на 5 мільйонів
- Фальшива зброя: як використання іграшкового пістолета під час нападу може призвести до 15 років ув'язнення
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!