Парламентарі в 17-й раз продовжили воєнний стан та мобілізацію
Проти продовження проголосував лише – Олексій Гончаренко, а утрималася – Анна Скороход
Закон вступить у силу з 5 листопада і на 90 днів, тобто до 3 лютого
Верховна Рада України вкотре схвалила укази Президента про продовження воєнного стану та загальної мобілізації. Закони наберуть чинності з 5 листопада і діятимуть протягом 90 днів – до 3 лютого 2026 року.
Обидва рішення були ухвалені конституційною більшістю:
- За продовження воєнного стану: 317 голосів (№14128).
- За продовження мобілізації: 315 голосів (№14129).
Проти продовження воєнного стану проголосував лише один депутат – Олексій Гончаренко ("Європейська Солідарність"). Він вкотре пояснив свою позицію тим, що не підтримуватиме продовження, доки не буде ухвалено закон про демобілізацію та встановлено чіткі терміни служби. Один депутат (Анна Скороход) утрималася.
Продовження загальної мобілізації (#14129). ЗА - 315.
1 проти (Гончаренко Олексій) і 2 утрималися (Скороход Анна, Георгій Мазурашу).
Як повідомлялося, загальна мобілізація та воєнний стан було запроваджено 24 лютого 2022 року у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії в Україну. Станом на жовтень 2025 року його продовжували 16 разів — кожного разу на 90 діб.
Гарячі точки, дипломатичні маневри, тиск на РФ: головні новини 20 жовтня.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!