Марина Павлуцька та бьюті-check: Чи буде синтезуватися вітамін D при використанні засобів SPF?
Бьюті-спеціаліст та засновниця бренду НАДПРИРОДНА правдиво про вітамін D, його засвоєння та синтез нашим організмом

Головне завдання сонцезахисних засобів - це блокування впливу випромінювання на шкіру. Проте, хвилюватися з цього приводу не варто
Марина Павлуцька засновниця бренду НАДПРИРОДНА (nadprurodna). Вона створює саме дієву косметику. Instagram: 36,4 тис. підписників. Натуральна косметика українського виробництва з кожним роком стає все більше популярною. З’являються нові українські бренди, які створюють конкуренцію та витісняють з ринку відомих всесвітніх виробників.
Спеціально для Meta.ua Марина як спеціаліст у бьюті сфері розповіла про вітамін D, його засвоєння, синтез нашим організмом при використанні засобів SPF.
—Марино, розкажіть про вітамін D, його засвоєння та синтез нашим організмом.
Коли на вулиці уже гарненько припікає сонечко - це означає, що саме час нашому організму запастися цим сонячним
вітаміном. Та, виявляється, що його можна отримати не лише з пігулками (правда, це вже зовсім інша історія, бо інтернетом шириться спірність їх дії).
- Існує 2 форми вітаміну: D2 та D3.
Перший, ми отримуємо з їжею тваринного походження. Другий - наш організм вміє синтезувати самостійно.
І помічник в цьому ділі - сонце. За контрольованої дії на шкіру ультрафіолетових променів, одним з основних
позитивних впливів на наш організм, вважається утворення у шкірі вітаміну D.
- Як же правильно можна допомогти насинтезувати нашому організму вітамін D?
- Виявляється, 3-10 хв. Перебування на сонці є для цього достатнім. При цьому, відкрито може бути 15% тіла.
- Кут променів при цьому має значення: чим сонце знаходиться нижче над горизонтом, тим гірше та повільніше проходить процес. Проте, в тіні, вітамін D теж синтезується.
- Взимку, достатньо 2-3 години перебування на сонечку в тиждень.
- Передозування вітаміном D не буває!
- Виявляється, за літній період, можна запастися вітаміном D.
- Ну а тепер про технологію засвоєння вітаміну D.
Даний вітамін, утворюється в шкірі за умови, що на ній зберігається природна жирова плівка. Адже, шкірне сало, що знаходиться на поверхні шкіри, піддається дії ультрафіолетового випромінювання і знову вбирається шкірою. Якщо ж, змити шкірний жир (з очищувальними засобами, просто вода - не змиє) перед виходом на сонце, то вітамін D може не утворитися.
А, якщо, прийняти душ одразу після сонячних ванн і змити жир, то вітамін D не встигне ввібратися шкірою. Тому, має бути в очищенні золота середина.
Дотримуючись таких простих та зрозумілих правил, можна цілком запастися вітаміном D.
— Чи буде синтезуватися вітамін D при використанні засобів SPF?
Головне завдання сонцезахисних засобів - це блокування впливу випромінювання на шкіру. Проте, хвилюватися з цього приводу не варто.
Частіше всього, ми наносимо сонцезахист на обличчя, руки та декольте. Тобто, не на всі ділянки тіла. Тому, вітамін D продовжуватиме синтезуватися. Плюс, жоден засіб з ЅРF не блокує ультрафіолетове випромінювання на 100%. Тобто, певна кількість променів все одно потрапляє на шкіру. Яким би високим рівень SPF не був.
Єдиною більшою перешкодою для синтезу вітаміну D може стати наступна ситуація: якщо наносити сонцезахисний засіб товстим шаром на все тіло з найвищим рівнем захисту та оновлювати його щогодини. І ця ситуація звучить не дуже реально. Більше того, є багато людей, які взагалі не використовують SPF. І не забуваємо, що навіть при такому активному Використанні сонцезахисту - 100% захисту не існує.
ТМ Надприродна – вітчизняний молодий бренд, який створює українську натуральну косметику з природної та натуральної сировини, переробленої шляхом фільтрації, ферментації та дистиляції. Завдяки цьому, їх косметика є безпечною для використання, вона не викликає звикання шкіри до тих чи інших компонентів.
Цілеспрямованість vs. краса - сумісні: бізнесвумен Ореханова Дар'я та її історія успіху.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!