"Історія іграшок 5" побила рекорд: скільки зібрав новий мультфільм Pixar
"Історія іграшок 5" отримала майже ідеальні відгуки та рекордний боксофіс
"Історія іграшок 5" побила рекорд: скільки зібрав новий мультфільм Pixar
Новий анімаційний фільм “Історія іграшок 5” від Disney та Pixar впевнено розпочав світовий прокат і вже встановив кілька рекордів. За перший вікенд стрічка зібрала 312 мільйонів доларів у всьому світі, продемонструвавши один із найкращих стартів в історії студії Pixar.
За даними Deadline, це другий найуспішніший дебют Pixar за всю історію. Кращий результат досі належить мультфільму “Думками навиворіт 2”, який у 2024 році стартував із касовими зборами у 384 мільйони доларів.
Особливо вражаючим виявився результат на домашньому ринку. У США “Історія іграшок 5” заробила 160 мільйонів доларів, що стало не лише найкращим стартом 2026 року, а й рекордом для всієї франшизи “Історії іграшок”, якщо не враховувати інфляцію. Попереднє досягнення належало “Історії іграшок 4”, яка у 2019 році стартувала зі зборами 120,9 мільйона доларів. Ще 152 мільйони доларів фільм заробив на міжнародних ринках.

Завдяки таким показникам новинка випередила попереднього лідера року – анімаційний хіт “Супер Маріо Галактика в кіно” який у квітні стартував у США з результатом 130,9 мільйона доларів.
Успіх мультфільму підтверджують не лише касові збори, а й реакція глядачів та критиків. На Rotten Tomatoes стрічка отримала 94% схвальних відгуків, а за результатами опитувань CinemaScore глядачі поставили їй найвищу оцінку – “A”.
Бюджет виробництва “Історії іграшок 5” склав 250 мільйонів доларів без урахування витрат на маркетингову кампанію. Режисером виступив ветеран Pixar Ендрю Стентон, який уже багато років працює над найуспішнішими проєктами студії.

Події п'ятої частини розгортаються через кілька років після фіналу попереднього фільму. У центрі сюжету знову опиняються улюблені герої – ковбой Вуді, косморейнджер Базз Лайтер і Джессі. Персонажів традиційно озвучили Том Генкс, Тім Аллен та Джоан К'юсак. Разом зі своєю власницею Бонні вони стикаються з новою загрозою, породженою сучасними технологіями. Причиною конфлікту стає розумний дитячий планшет Lilypad, через який дівчинка дедалі більше віддаляється від звичних ігор з іграшками.
Аналітики зазначають, що попри непростий період для оригінальної анімації, саме продовження популярних франшиз останніми роками демонструють рекордні результати. Яскравими прикладами стали “Думками навиворіт 2”, яка завершила прокат зі зборами 1,6 мільярда доларів, а також “Зоотрополіс 2”, що у 2025 році заробила 1,8 мільярда доларів у світовому прокаті.

Світова прем’єра американської комедії “Четвірка Фіннегана” відбулася 19 червня і одразу привернула увагу глядачів та кінокритиків. Режисером, сценаристом і виконавцем головної ролі став Едвард Бернс, відомий своїми фільмами про сімейні стосунки та життєві кризи. У центрі сюжету – четверо братів, які змушені відкласти давні образи та суперечки заради спільної справи. Стрічка поєднує легкий гумор, сімейну драму та теплу атмосферу, що зробило її одним із найобговорюваніших релізів червня.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!