В Одеській області викрили схему з 15 млн грн "зарплат" за фіктивних працівників інфраструктури
90 неіснуючих працівників і 15 млн грн
В Одеській області викрили схему з 15 млн грн "зарплат" за фіктивних працівників інфраструктури
На Одещині викрито масштабну схему фіктивного працевлаштування на комунальному підприємстві критичної інфраструктури, яке займається ліквідацією наслідків російських обстрілів. За даними слідства, через неї було незаконно нараховано майже 15 млн грн заробітної плати за фактично неіснуючу роботу.
Йдеться про підприємство житлово-комунального сервісу, працівники якого у реальності займаються розчищенням територій та розбором завалів після атак. Водночас, як встановили правоохоронці, 90 осіб були формально оформлені на роботу, але свої обов’язки не виконували. Натомість отримані кошти, за версією слідства, передавалися організаторам схеми.

За процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону повідомлено про підозру п’ятьом посадовцям підприємства. Серед них – виконувач обов’язків директора, начальник відділу кадрів, його перший заступник і заступник, а також головний інженер.
Слідство встановило, що з лютого 2024 року посадовці системно оформлювали людей на підприємство без фактичного виконання ними трудових обов’язків. Таким “працівникам” нараховували зарплати, надавали соціальні гарантії, а частині з них – навіть незаконні відстрочки від мобілізації. Крім того, 13 особам було оформлено так зване “бронювання”, що, за даними слідства, перешкоджало проведенню мобілізаційних заходів та діяльності Збройних сил України.
Правоохоронці зазначають, що до липня 2025 року таким чином було оформлено 90 осіб, а загальна сума безпідставно виплачених коштів становить близько 15 млн грн. Водночас штат підприємства штучно розширювали, створюючи видимість повної укомплектованості, тоді як реальне навантаження виконували фактичні працівники.

Двом посадовцям – виконувачу обов’язків директора та начальнику відділу кадрів – інкримінують зловживання службовим становищем, службове підроблення та перешкоджання законній діяльності Збройних сил України. Іншим трьом фігурантам справи повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем, вчиненому організованою групою.
Усіх п’ятьох підозрюваних затримано. Двох із них взято під варту без права внесення застави, ще трьом обрано запобіжні заходи з альтернативою застави — від 4 до майже 5 млн грн.

Під час понад 60 обшуків правоохоронці вилучили службову документацію, чорнові записи, банківські картки та інші речові докази, які, за їхніми даними, підтверджують функціонування схеми.
Правоохоронці повідомили про підозру двом особам, яких затримали за підготовку та вчинення теракту у Броварах. За даними слідства, виконавцям обіцяли винагороду у розмірі 5 тисяч доларів. Однак замість отримання коштів підозрювані були викриті та затримані. Прокуратура наполягає на їхньому триманні під вартою без права внесення застави.
Також читайте:
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!