7 речей, які ніколи не варто відбілювати
Наслідки можуть вам не сподобатися
7 речей, які ніколи не варто відбілювати / Фото: Freepik
Відбілювач - цінна частина багатьох засобів для прибирання. Це потужний окислювач, який зазвичай використовується для виведення плям, освітлення білих тканин, дезінфекції та санітарної обробки поверхонь.
Однак відбілювач - сильна хімічна речовина, яка може мати несприятливі наслідки, якщо її використовувати на неправильних матеріалах. Ось сім речей, які, на думку експертів з прибирання, ніколи не варто відбілювати.
Дерев'яні поверхні
Тримайте відбілювач подалі від дерев'яних меблів, підлоги та інших поверхонь. Відомо, що відбілювач пошкоджує, знебарвлює і знімає покриття з дерев'яних підлог, меблів та інших предметів у домі.
Замість цього рекомендують використовувати суміш мила для посуду і води для очищення дерев'яних поверхонь. Оскільки деревина має злегка кислий рН, найкраще використовувати мило для посуду з нейтральним рН (або якомога ближчим до нейтрального), щоб запобігти пошкодженню чутливої клітинної структури деревини. Крім того, якщо ви миєте дерев'яну підлогу, завжди переконайтеся, що ваша швабра волога, а не мокра, оскільки мокре миття паркетної підлоги може призвести до її деформації.
Стільниці та поверхні з натурального каменю
Як і дерево, натуральний камінь занадто пористий і легко піддається впливу відбілювача. Очищення таких поверхонь, як мармурові та гранітні стільниці або плитка, за допомогою відбілювача може зняти покриття, викликати хімічні опіки та призвести до незворотних (і дорогих) пошкоджень. Замість цього чистіть поверхні з натурального каменю м'яким розчином мила з водою або миючим засобом, призначеним для натурального каменю.
Метал
Використання відбілювача для більшості металів призводить до їхнього окислення та іржавіння. Це стосується алюмінію, міді, нержавіючої сталі, срібла, чавуну тощо. Замість цього слід використовувати очищувач, безпечний для типу металу, який ви чистите.
Загалом, оцет є ефективним рішенням для більшості видів металу (сюди входить нержавіюча сталь, алюміній, срібло та мідь), а також засоби для чищення, спеціально розроблені для різних видів металу (наприклад, засоби для чищення нержавіючої сталі, засоби для чищення міді тощо). Використовуйте гарячу воду та жорстку щітку для чищення чавунного посуду.
Делікатні тканини
Відбілювач безпечний для використання на безбарвних тканинах, таких як бавовна, поліестер, нейлон, акрил та віскоза, але ви ніколи не повинні використовувати його на таких тканинах, як вовна, спандекс або шовк. Хімічні речовини занадто агресивні для цих делікатних волокон і можуть спричинити незворотні ушкодження. Якщо ви не впевнені, чи безпечний відбілювач для вашої тканини, перевірте на етикетці виробника інструкції та застереження щодо прання.
Шкіра
Шкіру не можна назвати делікатною тканиною, але вона все одно не витримує потужних окислювальних властивостей відбілювача. Також слід уникати використання засобів на основі аміаку або ацетону для шкіри. Натомість шкіру можна точково почистити вологою мильною ганчіркою (найкраще м'яким милом без запаху), оцтом і водою або спеціалізованим засобом для чищення шкіри.
Пофарбовані поверхні
Відбілювач ніколи не слід використовувати на пофарбованих поверхнях, таких як стіни або меблі, оскільки він може зняти фарбу, спричинити її знебарвлення та пошкодити покриття. Замість цього варто використовувати м'який миючий засіб і воду для очищення фарби.
Труби
Загалом, вам слід уникати використання відбілювача для очищення та прочищення каналізації. Хоча відбілювач є потужним засобом для виведення плям та дезінфекції, він не є ефективним для прочищення засмічених стоків, а іноді навіть може призвести до прориву труб. Виливання нерозбавленого відбілювача в каналізацію також не є екологічно безпечним. Натомість слід використовувати засоби, призначені для прочищення засмічень.
Нещодавно ми розповідали про 10 речей, які не можна мити з милом.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали та читайте новини у зручному форматі!